DorAksesuar

Genel

Hayat Ağacı Sembolü

Hayat Ağacı Figürü

Hayat ağacı dünya kültürlerinin bildiği ve sevdiği, insanlığın ortak kültürel unsurlarından biridir. Ağacın sembolizmde çeşitli yönlerden yorumlara yol açan bir yeri bulunur. Hayat ağacı günümüzde de günlük hayatta, edebiyatta, sanatta ve kullandığımız takılarda kullanılan sembol olmaya devam etmektedir.

Hayat ağacı motifi,

Genellikle yere doğru yayılan kökleri ve gökyüzüne doğru uzanan dalları olan büyük bir ağaç olarak tasvir edilir.

Atalarımızla bağlantılı olarak, sıklıkla “soy ağacı” terimini kullanırız. Hayat ağacı motifi, karmaşık dal düzeni aracılığıyla aile ile bir bağlantıyı temsil eder. Bu ortak kökler, bizi geçmiş ve gelecek nesillere bağlamaktadır. İnsanoğlu var olduğu günden bu yana pek çok varlığı kutsal saydığı varoluşlardan belki de en bilinenlerden bir tanesi de ağaçtır.

Yaşam Ağacı / Hayat ağacı Sembolü

Ağaç, dünya kültürlerinde doğurganlığın, ölümsüzlüğün, şansın, bereketin, sağlığın, hastalıktan kurtulmanın sembolüdür.

Hayat Ağacı yada Yaşam ağacı Hayatı, Canlılığı
Yenilenmeyi, Kök salmayıSoyu temsil etmektedir.

 

Hayat Ağacı veya Yaşam ağacı takı olarak anlamı

Genellikle anlamı estetik bir duruşa sahip olduğu için, hayattan keyif alan, hayata ve aileye önem veren herkes için ortak bir ifadeyi simgelemektedir. Hayat Ağacı’na derin bir anlam yüklemek gerekirse; ailesinin devamını, soyunun ilerlemesini veya yeni bir yaşamı simgelemek adına kullanılır. Ailesine ve aile kavramına düşkün olan insanların hediye olarak düşündükleri ilk seçenek Hayat Ağacı Kolye gelmektedir. Ailesine değer veren insanların favori kolyelerinde yerini almaktadır.

 

Sürekli kullandığınız küpe, bileklik, kolye, yüzük, takı ve çanta gibi aksesuarınız için sizleri web sitemizden onlarca seçenekle buluşturabiliriz.

Bu güzel enerjili ve dinamik  sembol için Güzelliğinizi Taçlandıracak koleksiyon ürünlerimizle web sitemiz ve sosyal medaya hesaplarımızdan ulaşabileceğiniz heyacanlı birbirleriyle uyumlu Takı çeşitleri ve kombin koleksiyonları hazırladık..

Bu, evrendeki her şeyin birbirine bağlı doğasını temsil eden, Köklü olduğumuz fiziksel alem ve ulaştığımız manevi alemin ebedi bir bağı ifade eden bu sembol için farklı kaplama detaylı kolye, yüzük, küpe ve diğer takılarımızla Sizlere ışıltı kazandırabilecek kombinleri.. Sizlere yardımcı olacak alternatif görsellerimizle galerimizde yayınlıyoruz. Farklı sembol ve renklerle oluşturacağınız onlarca takı kombini için doaraksesuar ailesine katılıp bizleri sosyal medya hesabımızdan takip edebilirsiniz.

Web sitemizde olan Hayat ağacı figürlü ürünlerimizi sizin için derledik

Bir yanıt yazın

Whatsapp Mesaj
WhatsApp
Merhaba, nasıl yardımcı olabiliriz.