DorAksesuar

Genel

Oldukça Şık ve Dikkat Çekici Bir Takı Modeli Olan Piercingler

PİERCİNG

PİERCİNG NEDİR ?

Piercing bir takı türüdür. Cildin altında ki yağ tabakasının yada kıkırdağın delinmesi takı yada iğne ile takılması sanatıdır bu şekilde takılan takılara Piercing denir.

Piercing çoğunlukla insanların kişilikleri ifade etme şeklidir

PİERCİNG Uygulama Noktaları..

Piyasada birçok farklı kulak piercingi varken delmeden önce araştırma yapmanız son derece önemli olabilir. Araştırma sonucunda tam olarak hangi bölgeye piercing takmak istediğinizi, ne kadara mal olacağını ve özellikle de ne kadar acıtacağını öğrenebilirsiniz. Edindiğiniz bilgiler dahilinde kulağınızda hangi bölgeyi delmek istediğinize karar verebilirsiniz. En popüler kulak piercing isimleri ve yerleri şu şekildedir

  • Endüstriyel Piercing , Lobe Piercing, Enine Lobe Piercing, Kıkırdak Piercing, Orbital Piercing, Helix Piercing, Daith Piercing, Tragus Piercing, Anti-Tragus Piercing, Snug Piercing, Conch Piercing

İLK TAKILAN PİERCİNG METARYELİ NE OLMALIDIR ?

Cerrahi çelik yada paslanmaz çelik metali olan alerjik reaksiyonları ortadan kaldırır.

PİERCİNG KAÇ YAŞINDA YAPILMALIDIR ?

Önerilen yaş kemik gelişiminin bittiği yaşlardır. Küçük çocuk ve ergenlik dönemi çocuklarda kıkırdak yapısı geliştiği için yapılmamasındında fayda vardır.

KIKIRDAK DELİNİRSE NE ZAMAN İYİLEŞİR ?

Artan bakım ve dezenfeksiyon süresi 12-16 hafta ya kadar çıkabilir

DELİM İŞLEMİNDEN SONRA PİERCİNG BAKIMI NASIL YAPILIR ?

Delinen bölgenin yarayı tedavi etmek için günde 2-3 kez salinle tedavi etmek gerekir. Tüm temizlik prosödürü steril bir pamuk yada özel bir bez ile olmalıdır. Mutlaka temiz el ile işlem yapılmalıdır.

Kulak Piercing İsimleri

Kulak piercingleri, bugünlerde oldukça popüler. Piercing modelleri, görünümünüze biraz şıklık ve farklılık katmanın harika bir yolu olmakla kalmayıp aynı zamanda birçok şekil ve boyutlarda seçenekeler sunuyor. Bir çift kulak piercinginin yakışmayacağı bir görünüm neredeyse olmayacağı için ister resmi etkinliklerde ister gündelik buluşmalarda kıyafetinize uygun olanı seçerek bütün gözlerin üzerinizde olmasını sağlayabilirsiniz.

 

Kulak Piercing Bölgelerine Uygulanışı

Kulak piercing bölgeleri, kulağın yumuşak ya da kıkırdak kısmında yer alan bölgelere yapılabilir. Kulağınızı farklı şekillerde deldirmek istiyorsanız lob kısmını deldirebilirsiniz. İkinci ve üçüncü lob kısmını deldirerek farklı bir tarza bürünme şansını elde edebilirsiniz. Kulak deldirme şekilleri farklı teknikler kullanarak yapıldığı için kulağınızı dilediğiniz kısmından deldirmeniz mümkün. Ancak bu işleminin profesyonel teknikler ile yapılması son derece önemli olduğundan bunun araştırmasını önceden yaparak deldireceğiniz yere karar verebilirsiniz. Kulak deldirme işleminde karar verdikten sonra kombin küpesi modellerini inceleyerek tarzınıza şık dokunuşlar katabilirsiniz.

Tarzınızı tamamlayabilmek için kullanabileceğiniz birçok takı çeşidi bulunuyor. Kolye, küpe ve yüzük bu takı çeşitleri arasında bulunurken piercingler, günümüzde oldukça yaygın olarak kullanılmaya devam ediyor. Oldukça şık duran ve dikkat çekici bir takı modeli olan çelik piercingler, kulak dışında farklı şekillerde de takılabiliyor. Kulak kısımda birçok kıkırdak bulunması, bu bölgeyi piercing için oldukça elverişli bir hale getiriyor. 

Bir yanıt yazın

Whatsapp Mesaj
WhatsApp
Merhaba, nasıl yardımcı olabiliriz.